MORANDI

 

Morandi je rumunská hudební skupina, která vznikla v roce 2005. Hlavními členy jsou 2 zpěváci: Marius Moga a Andrei Ştefan Ropcea (Randi). Název kapely vznikl z prvních dvou písmen Mogova příjmení a Ropcovy přezdívky. Dále jsou v kapele zastoupeny tyto nástroje: kytara, baskytara, bubny, perkuse a klávesy. Hrají především dance a tzv.eurodance.

V roce 2005 nazpívali svoji první píseň Beijo, která se stala velmi populární. Byla nazpívána v portugalštině. V evropských hitparádách se umisťovala na předních místech. Zanedlouho vydali první album s názvem Reverse. Prodalo se ho na 2 miliony kopií. V roce 2006 následovalo album Mind Fields. Obsahuje mimo jiné i písničku s názvem Falling Asleep, která získala ocenění za nejlepší video. O rok později, tj.v roce 2007, vyšlo jejich již třetí album s názvem N3XT. Tento rok byl pro ně zásadní. Především díky písni Angels se dostali do podvědomí mnoha lidí nejen v Rumunsku, ale i za jeho hranicemi. Text této písně nabádá lidi, aby se stali lepšími skrze lásku: ,,Lidi přestaňte bojovat, andělé pláčou. Můžeme být lepší…‘‘ Pak následovaly samé hity. V roce 2008 singl s názvem Save me, který nazpívali společně se zpěvačkou Helenou. V roce 2009 píseň Colors, která byla složena pro jejich zatím poslední vydané album Zebra. A nakonec skladba Rock The World, která se hitem stala teprve nedávno.

V současné době skupina Morandi zpívá už jen anglicky. Jejich texty mají zajímavá témata, především v nich však jde o lásku. Mě kromě zpěvu zaujaly nejvíce jejich videoklipy, které jsou opravdu dobře vymyšlené a zpracované.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1RyjqHE_UkU

https://www.youtube.com/watch?v=Kdm1P27dVBQ