ŠATLAVA 

      Tato přibyslavská kapela se začíná utvářet v létě roku 2003, ale pravidelně začíná hrát až od května 2004 ve složení bicí (Petr Místecký), kytara (Ondřej Málek) a baskytara (Lukáš Málek). Během léta 2004 zařizují členové kapely zkušebnu v bývalé městské šatlavě, kam se v září přestěhují z provizorní zkušebny ve skautské klubovně. Na začátku roku 2005 přichází do kapely další kytarista (Libor Jaroš). Zanedlouho byl do kapely přijat také houslista, který však roku 2007 odchází. První koncert Šatlavy se uskutečnil 7. května 2005 na Festivalu SHM, po něm přichází další.

      Na podzim roku 2006 kapela natáčí první Demo. Pak přichází úspěchy v různých soutěžích (3. místo v soutěži rádia Beat-Naděje Beatu, 1. a 2. místo v Regionádě ČR Region
a další).

      V dubnu 2007 nastupuje nový houslista (Martin Kasal) a v prosinci nahrává skupina nové CD s názvem Čas je v nás. V roce 2008 kapela absolvuje mnoho koncertů.

      V roce 2009 byla Šatlava pozvána jako předskokan na turné skupiny Divokej Bill a hrála i na dalších akcích (MS Liberec, Votvírák,…) Kapela také natáčí své druhé CD Monolit.

      Tato kapela hraje rock-folk s prvky popu, punku, ale i country a blues.

 

Nyní kapela funguje v tomto složení:

Libor Jaroš                        -akustická a elektrická kytara, zpěv

Martin Kasal                     -housle, zpěv

Lukáš Málek                     -baskytara, zpěv

Ondřej Málek                   -elektrická kytara, zpěv

Petr Místecký                   -bicí

 

 

Odkazy:

      www.satlava.eu

      www.bandzone.cz/satlava

           www.youtube.com/watch?v=N5mPBfX_SzY        -klip Kastaněty