Eva a Vašek

Eva a Vašek je pěvecká a zároveň manželská dvojice Václava Ševčíka, narozeného v roce 1953, a Evy Ševčíkové, narozené v roce 1973, známá především z často opakovaných televizních reklam teleshoppingu společnosti Česká muzika.

Repertoár se skládá většinou ze starších převzatých hudebních hitů ve stylu lidové písně, dechovky, country, beatu, popmusic, trampských písní, šlágrů 50., 60. a 70. let minulého století a veškeré další hudby, která v českém prostředí zlidověla nebo téměř zlidověla a kterou si čas od času zazpívají všechny generace. Kromě toho se Eva a Vašek zabývají i nahráváním dalších hudebních žánrů, jako jsou např. koledy či písničky z Chorvatska. Svým repertoárem se obracejí zejména na starší a střední generaci. Mají vlastní penzion s restaurací, kde pořádají koncerty pro své příznivce, vlastní nahrávací studio a fotoateliér. Kritici dvojici vyčítají velmi nízkou hudební a uměleckou kvalitu.

I přesto, že jsou terčem posměšků a nejrůznějších vtipků, jsou objektem bezmezného obdivu a mají statisíce oddaných fanoušků.