! Mandrage !

                                

Plzeňská skupina Mandrage se skládá ze čtyř kluků. Víťa, Bolan, Coopi a Mates. Oficiální vznik této skupiny je rok 2004. Ale už od roku 2001 spolu hráli Mates Vorda a Vít Starý,jako 12ti letí kluci.
Víťa Starý hraje na elektrickou kytaru,Mates Vorda na bicí,Pepa Bolan také na elektriku a Coopi na basovku.

 

Jejich první Demo CD s názvem "Říkala, že jí trápí cosi." vydali roku 2004 a to pouze z vlastních nákladů.Poté podepsali smlouvu s nahrávacím studiem Universal Music se kterým vydali své druhé CD které nese název "Přišli jsme si pro vaše děti" a to vyšlo 1.června 2007. Pilotním singlem k tomuto CD byla píseň" Kapky proti slzám,také ale píseň Punk Rock Song" Třetí a prozatím poslední album „Hledá se žena“ vyšlo roku 2009 taktéž ve spolupráci s Universal Music.V roce 2008 byli na velmi úspěšném turné s kapelou Wanastovi vjecy.
Kapela byla také nominována na ceny Žebřík, Anděl a Hudební Ceny Očka. Letos se stali výherci kategorie Nováček Roku na slovenské televizi Musiq1.

 

Na kapele Mandrage se mi nejvíce líbí jejich styl jakým podávají své pocity a myšlenky.Podávají je v textech svých písní a nestydí se za to.Hudba je pro ně vše,hudbou žijí.Na podiích nechávají svá srdce a zrovna tím si získávají čím dál více fanoušků.Do podvědomí veřejnosti vstoupili jako kapela MANDRAGE.