Klára Vytisková


Narodila se 3. Května 1985 v Praze na Hanspaulce, ještě v dětství se přestěhovala do Únětic což bylo jen kousek od jejího původního domova a momentálně bydlí v Praze také. Má sestru Terezu, která hraje na bicí a studuje zpěv jako studovala Klára. V rozhovorech prohlašuje, že k hudbě měla vztah odmala, velmi ji ovlivnil hudební výběr rodičů a tak si zpívala s Dianou Rossovou, Steviem Wonderem a Jackson 5. Vystudovala gymnázium a pak jazzovou VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde prý obdivovala přístup učitelů. Školu skončila teprve před dvěma roky, před založením kapely pracovala v dejvické kavárně a nyní vystupuje jako hlavní tvář Toxique a moderuje hudební pořad Medůzu.
říkají o sobě, že je zajímalo vše nové, neokoukané a puntíkaté..
Stala se také novou tváří britské hodinářské značky Storm a vystřídala tím Kateřinu Kristelovou. Na otázku proč tuto nabídku přijala zněla stejně jednoduchá odpověď, hodinky se jí jednoduše líbí a ráda je prezentuje. Většinou velmi osobité jako je ona sama. Je naprosto nepřehlédnutelná svým výrazným make-upem a nevšeními módními výstřelky, mnozí ji přirovnávají ke známé zpěvačce Amy Winenhouse.

A teď k samotné skupině Toxique. Dali se dohromady v Silvestru 2007 a na jaře 2008 vydali první desku. Získali cenu Anděla 2008 i 2009, cenu Óčka 2010. Recenze na nové album zní takto:“Nezáleží na tom, jestli je to strategie, nebo náhoda, ale vlna elektropopu, kterou Toxique na novince sjíždějí, jim rozhodně sedne. V novém kabátu se totiž neztratilo to zásadní – smysl pro silné melodie a charizmatický zpěv Kláry Vytiskové, který je stále rozpoznatelný a jeho ujetost pořád balancuje přesně na hranici mezi rozverností a afektovanou otravností tak, aby na tu špatnou stranu nepřepadl. „ Bylo vydáno 9. Října letošního roku, k singlům jako „Shout“, „Ring the bells“ přibyla „4 Guys“ ve které popisuje Klára své čtyři kolegy( Viliam Béreš za klávesy, Roman Vícha za bubny, kytaru drží Patrik Karpentski basovou Jan Lstibůrek) těmito slovy: „There are four guys in our band. Well I'm the only sister. Yeah, sometimes they're teasing me. Calling me mum or Mister,“ lehkost a vtip se neztrácejí ve většině dalších skladeb, kdežto v některých přešla tato elektropopová skupina na vážnější notu.