Beyonce Knowles

 

Beyonce je americká zpěvačka, herečka, textařka, skladatelka a modelka, která již napoprvé zaujme svou neobyčejnou barvou hlasu. Vybrala jsem si ji, protože se mi líbí jak zpívá a také pro melodie jejích písniček. Začala jsem ji poslouchat před pár roky, když jsem uslyšela melodii písničky, kterou zpívá ona a teď je jednou z mých oblíbených zpěvaček. Její texty jsou většinou o lásce a o jiných lidských trápeních. Její celé jméno je Beyonce Giselle Knowles. Narodila se 4.9. 1981 Houstnu, v Texasu, v USA. Je vysoká pouze 168 cm.

 

Začala svou hereckou kariéru v sedmi letech, když potkala LaTaviu Robersonovou na konkurzu pro dětskou skupinu. Její sestřenice Kelly Rowland se k nim brzy přidala. Nakonec bylo trio mladých zpěvaček doplněno o čtvrtou členku LeToyu Luckett a tak se pomalu formovala dívčí skupina Destiny's Child. Jejich manažerem byl Matthew Knowles, který je otcem Beyonce.

Jejich prvním hitem byl singl "No, No, No", který vydaly v listopadu 1997. Stejný rok vydaly první album a jmenovalo se Destiny's Child. Album mělo obrovský úspěch v Evropě a proto zde skupina uskutečnila velké turné.

 

V roce 2003 na sólové dráze, se Beyonce vedlo velmi dobře. Prvním CD "Dangerously in Love" sklidila velký úspěch. Nejvíc písní Crazy In Love nazpívané s hudebníkem jehož jméno je Jay-Z, dlouholetým přítelem. Známe jsou taktéž písně Naughty Girl, Work It Out nebo Baby Boy.

 

V roce 2006 vydala Beyonce další CD s názvem B'Day. Toto CD bylo nejúspěšnější. Zajímavé také bylo tím, že na každou píseň byl videoklip. Nejznámějšími písněmi se staly Ring The Alarm, Listen nebo píseň nazpívaná s Shakirou Beautiful Liar.

 

O dva roky později 2008 vydala Beyoncé dvou CD I Am...Sasha Fierce. 1. CD obsahuje zejména balady, 2. CD velmi rytmické, taneční písně. CD sklízí velké úspěchy. Hlavně písně If I Were A Boy a Single Ladies.

Mé nejoblíbenější písničky jsou Halo, Listen, Sweet dreams nebo If I were a boy. Líbí se mi jejich melodie a rytmus.

 

https://www.youtube.com/watch?v=R7SLhPo30ds