THE BLACK EYED PEAS

 

VZNIK SKUPINY: The Black Eyed Peas je populární americká skupina z Los Angeles, Kalifornie, USA, hrající Hip Hop (součástí je rap a DJing), R&B (kombinuje prvku jazzu, gospelu, blues), Dance (taneční styl) a Elektro-Hop (ovlivněno elektrickou hudbou) . Současnými členy skupiny jsou multiinstrumentalista will.i.am (William Adams), zpěvák apl.de.ap (Allan Pineda Lindo), rapper Taboo (Jaime Luis Gómez) a zpěvačka Fergie (Stacy Ferguson). Počátky kapely sahají do roku 1992, kdy se na škole potkali William Adams neboli Will.i.am a Allan Pineda Lindo neboli apl.de.ap. Ti zjistili, že chtějí dělat podobnou muziku. Nebyla to muzika zrovna nejznámější, byl to rap mixovaný s jazzem. Založili tak skupinu Tribaly nations. Zanedlouho se ke skupině přidává Eazy E, ten však v roce 1995 umírá. V tom samém roce se ke skupině přidává Taboo. V roce 1998 se skupina přejmenovává na The Black Eyed Peas a vydává svou první desku Behind the Front. V roce 2001 se ke skupině přidává Fergie, ale zatím jen jako „křoví“. Právoplatnou členkou skupiny se stává až v roce 2003. Od té doby se datuje prudký vzestup a počátek úspěchů skupiny. Black Eyed Peas byli navrženi na 4 ceny Grammy a jednu získali. Během jejich kariéry spolupracovali i s mnoha hvězdami jako je Too Short, Kelis, John Legend, RBD, Nelly Furtado, Sergio Mendes nebo Justin Timberlake. The Black Eyed Peas vystupovali na turné společně s Christinou Aguilerou a Justinem Timberlakem.

TEXTY PÍSNÍ: Texty jejich písní jsou o ženách, lásce, dnešním světě, odreagování, zábavě, o tom jak správně rozjet párty, …

PROČ SE MI LÍBÍ: Když jsem poprvé uslyšela jejich písničku, myslím, že to byla I Gotta Feeling, ihned mě zaujala. Zatím jsme skupině však nevěnovala moc pozornosti. Když jsem zanedlouho uslyšela další písničku, asi Meet Me Halfaway, zaujala mě taktéž. Tak jsem se začala o skupinu zajímat a zjistila jsem, že se mi vlastně líbí skoro všechny jejich písničky. Líbí se mi hlavně rytmus, jaký skupina do písniček vkládá. Vždy když slyším jakoukoliv písničku od Black Eyed Peas, mám chuť tancovat, nebo se alespoň pohupovat či vrtět do rytmu.

OBLÍBENÁ UKÁZKA: Pump It https://www.youtube.com/watch?v=ZaI2IlHwmgQ&ob=av3e