LOUIS ARMSTRONG

 

Celé jméno: Louis Daniel Armstrong
Narodil se (nejspíš) v roce 1901, ale neexistuje o tom žádný důkaz – a vůbec o jeho existenci do jeho      osmnácti let. Ale je známo, že se narodil v chudinské čtvrti v New Orleans.
Otec: Willie Armstrong, Louis ho popsal slovy: „Ostrý vysoký chlap, stejně šikovný jako dobře stavěný.                Neměl čas mě cokoliv naučit, měl moc práce s lítáním za holkami.“
Životopis:Za mládí vystupoval v menších černošských skupinách jako zpěvák a trumpetista, později se dal na sólovou dráhu. Stával se známějším díky svému jedinečnému hlasu a získával sponzory, díky kterým mohl začít velkou kariéru ve velkých amerických městech. Účinkoval ale i v mnoha skupinách, ale ty nebyly moc známé. Kdo ale známý byl: Lady jazz, Ella Fitzgeraldová,se kterou několik lek vystupoval.
Přezdívky: Král jazzu, Satchmo či Pops – znamená něco jako ,,Velká huba´´
Skladby: Wonderful world(https://www.youtube.com/watch?v=kIdbroOLvhw), Hello, dolly!( https://www.youtube.com/watch?v=kIdbroOLvhw), We have all time in world, On a little bamboo bridge, When the Saints go marching in(https://www.youtube.com/watch?v=wyLjbMBpGDA), La vie en rose(https://www.youtube.com/watch?v=8IJzYAda1wA)
Zemřel:  na infarkt, 6 července 1971