SUMS 41

Proč se mi líbí ?

Kde a Kdy Vznikly…?...aneb jejich začátky…


Původ:
,Ajax,Ontario ,Kanada
 

V roce 1996 41. den Léta

Členové skupiny začínali v konkurenčních středoškolských skupinách. V žertu říkají, že se setkali na koncertě skupiny Hole, konaném jednačtyřicátý den léta roku 1996. Podle serveru Supernova nesla skupina zpočátku název Kaspir a ke změně názvu na Sum 41 došlo u příležitosti Supernova Show 28. září 1996. Skupina Sum 41 byla „objevena“ Greigem Norim z kapely Treble Charger. Členová skupiny nahráli několik šílených videií a nahrávek .

Tyto záběry pak společně s demo nahrávkami rozeslali do několika nahrávacích společností. Vydavatelství Island Records, ve snaze vydělat na pop-funkovém šílenství okolo Green Day a Blink-182, Sum 41 podepsala smlouvu na počátku roku 2000. První plnohodnotné album, All Killer No Filler, vyšlo 8. května 2001. První skladba z alba, Fat Lip, se během léta stala velkým hitem a na týden i rockovou skladbou číslo jedna po celých Spojených státech. Vystoupení na turné Warped Tour popularitu skupiny ještě zvýšila a aby toho nebylo málo  Během velké časti roku 2001 byla skupina na turné spolu s Blink-182 a poté se vrátila do studia k natočení dalšího CD.

Popis Skupiny a jejich Tvorba

26. listopadu 2002 vychází druhé album - Does This Look Infected? v němž Sum 41 lehce mění svůj styl a přinášejí tvrdší muziku, přičemž však stále zachovávají svoji tradiční jemnou harmonii.Na tomto CD se nachází asi i moje nejoblíbenější skladba THE HELL SONG!... v němž členové skupiny používají panenky s portréty sebe samých a dalších celebrit, např. Ozzyho Osbourna či Pamely Anderson. Ke konci téhož roku pak skupina odcestovala spolu s charitativní oganizací War Child Canada doKonga, aby pomohla dokumentovat občanskou válku. Několik dní po jejich příletu vypukly boje v blízkosti hotelu v Bukavu, v němž se skupina ubytovala. Všichni čekali, až střelba utichne, leč marně. Až pracovník mírové mise OSN, Kanaďan Charles „Chuck“ Pelletier, zavolal na pomoc obrněné transportéry, aby odvezly ubytované hosty do bezpečí. Transportéry přijely po 6 hodinách a odvezly skupinu i 40 dalších civilistů. Na počest Chucka Pelletiera pojmenovali Sum 41 své další album právě Chuck. Pořízené dokumentární záběry byly použity ve filmu ROCKED: Sum 41 in Congo, jež byl odvysílán i na MTV a organizace War Child jej vydala 29. listopadu 2005 na svém DVD v USA a Kanadě. Album Chuck bylo vydáno 12. října 2004. Jde o tvrdou hudbu s mnohem vážnějším tónem a bez humoru, který byl kapele vlastní na předchozích albech. První skladbou alba (a zároveň jedinou napsanou po incidentu v Kongu) je We're All to Blame. Tempo skladby se mění z rychlého na pomalé, což má vyjadřovat cestu do Konga, kdy v jedné chvíli panoval mír a vzápětí došlo na prudkou střelbu. 

Screaming Bloudy Murder

Je nové ‘‘Cédéčko‘‘ , které by podle oficiálního serveru mělo vyjít 29.3.2011 .A neuškodí ještě připomenout stokrát omílaný fakt, že nové album bude tvrdší, temnější a agresivnější než předešlá alba Sum 41 a svou koncepcí bude tak torchu připomínat song We're All To Blame ve smyslu kombinace pomalých s tvrdými a rychlými pasážemi.Prozatím byla nedávno uvedena ochutnávka z alba s názvem ‘‘Screaming Bloody Murder‘‘…tu najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZEbemsHuB-4

 

O čem Zpívají a jejich Styl(y)

Sum 41 potvrdili, že jejich počátky (album Half Hour of Power) byly silně ovlivněny skupinou NOFX. Další vliv přicházel ze strany formace Beastie Boys, obzvláště zřetelný je v jejich hip-hopovém pojetí alba All Killer No Filler, stejně jako vliv hudby Rapcore, jež můžeme vysledovat v hitech Fat Lip a Wahta We're All About. Pozdější tvorba (Does This Look Infected?) je podle vyjádření členů kapely silně ovlivněna hudbou The Offspring nebo Iron Maiden. V songu Fat Lip pasáž „…Maiden and Priest were the gods that we praised…“ odkazuje na Iron Maiden a Judas Priest. Na albu Chuck je pro změnu série skladeb, jež se dají přirovnat k thrash metalu skupiny Metallica. Skupina rovněž přiznala, že ve svých počátcích byla ovlivňována stylem, který hrají Green Day.

Raný styl skupiny je často přirovnáván k pop-punkovým skladbám od Blink-182, obzvláště díky chytlavým melodiím a nadsázce, které najdeme v tvorbě obou skupin. Současná tvorba je však co se týče stylu předmětem sporů, neboť dochází k jejich kombinaci. Často je hudba Sum 41 přirovnávána k pop-punku, punk rocku, někdy dokonce k alternativnímu punku. Jejich současná hudba je známá především svým politickým podtextem.

S albem Underclass Hero se skupina navrací ke své dřívější hudbě ve stylu alb Does This Look Infected a All Killer No Filler. Zásluhou basskytaristy Cona McCaslina je však toto album (dle vyjádření frontmana Derycka Whibleyho) "ještě ostřejší a rychlejší", ale zároveň "více punk rockové a méně metalové".

Složení:

Deryck Whibley/Bizzy D (hlavní vokály, kytara)

Jason "Cone" McCaslin (basskytara, vokály)

Steve Jocz/Stevo 32/Stevo (bubny, vokály)

Pomocník na turné atd.

-Thomas "Brown Tomhacker (kytara, vedlejší vokály)

Bývalí Členové:

Dave Baksh/Brownsound/Hot Chocolate (kytara, vokály) (1996-2006), nyní hraje v Brown Brigade

Mark „London“ Spicoluk (basskytara, vokály) (1997-1999), později hrál s Closet Monster a Avril Lavigne

Marc Costanzo (kytara, vokály) (1998)

Odkazy:  https://www.youtube.com/watch?v=HtEVkc619Gk

https://www.youtube.com/watch?v=AOTjtt9de9A&feature=related

https://www.sum41.com/

https://www.youtube.com/watch?v=ZEbemsHuB-4