Simple plan                                      

Simple Plan je francouzsko-kanadská pop-punková kapela založená v Montrealu, v Quebecku. Kapela vydala tři studiová alba. Všichni členové skupiny jsou kanadského občanství, ale francouzské národnosti, narozeni v provincii Quebec.

Simple Plan začali v roce 1995 jako skupina pod názvem Reset ve složení Pierre Bouvier, Charles-André Comeau, Philippe Jolicoeur a Adrian White. Jejich debutové album "No Worries" vyšlo v roce 1998. Krátce poté Comeau z kapely odešel kvůli studiu na vysoké škole. Dva roky nato se setkal se svými středoškolskými přáteli Jean-Françoisem Stincem a Sébastienem Lefebvrem, kteří měli každý vlastní kapelu, a společně si založili svou. Ke konci roku 1999 Bouvier opustil Reset aby se připojil ke Comeauovi. David Desrosiers nahradil Bouviera v Reset, ale když byl požádán aby se přidal ke čtveřici, opustil kapelu po šesti měsících i on. To umožnilo Bouvierovi, který ve skupině zpíval a hrál na baskytaru, aby se více zaměřil na zpěv. Původ jména kapely je nejasný. Mít svou kapelu byl prostě jejich "jednoduchý plán", jak získat "skutečnou" práci. Jméno se původně mělo stát jen dočasným, ovšem nikdy poté nevymysleli nic lepšího. Konečné složení kapely: Pierre Bouvier,
David Desrosiers, Jeff Stinco, Sébastien Lefebvre, Chuck Comeau

V roce 2002 Simple Plan vydali album"No Pads, No Helmets...Just Balls"., odehráli více, než 300 koncertů, umístili se na prvních příčkách Alternative New Artist Chart a hráli na vyprodaném turné v Japonsku. Na několika turné také doprovázeli Green Day a Good Charlotte.

Simple Plan si kladli za cíl nahrát čistý pop-punk. Ovšem tentokrát, při psaní "Still Not Getting Any...", prohlásili, že se nechtějí omezovat pouze na punk a raději napíšou "dobrou hudbu".

"Still Not Getting Any..." ukázalo dramatickou změnu ve stylu Simple Plan. Stále si drželi jejich chmurné texty s veselou hudbou, ale předčili klasický pop-punk. I když mnoho písní na tomto CD s sebou nese úzkostlivé pocity mladistvých, které jsou nejvíce patrné v písni "I'm Just a Kid" z prvního alba "No Pads, No Helmets...Just Balls", celkově se toto album ubírá směrem do hlubších a vyzrálejších témat, čistě pop-punkovém albu.

Píšou texty, které vyjadřují jejich osobní zkušenosti. Nešťastná láska, nemoci a utrpení.