SKUPINA KRYŠTOF

Kryštof je česká hudební skupina, kterou založili Richard Krajčo, Nikolaj Arichtev, Jarda Blahut, Bisi Arichtev a Pavel Studník v roce 1994Havířově.

 

Členové

Historie

Již po třech měsících od vzniku absolvovali několik koncertů a zhotovili demosnímek SQĚLE. Po úspěších přišly první komplikace, kapelu opustil kytarista Pavel Studník a Bisi Arichtev. Zanedlouho se však našla náhrada v podobě Marka Sloniny a saxofon obsluhoval Aleš Konieczny, se kterými kapela nahrála druhý demosnímek. Při natáčení třetího demosnímku však kapelu opustili Marek Slonina a Aleš Konieczny, které nahradili Nikos Petros Kuluris a Evžen Hofmann. Jako hosté vystupovali Ondřej Kyjonka a Nikos Grigoriadis, kteří s kapelou zůstali. Třetí demosnímek byl natolik podařený, že kapele nahrávací společnost MONITOR-EMI nabídla smlouvu na regulérní nosič. Poslední změnou ve složení byl Jakub Dominik, který nahradil Jardu Blahuta. V tomto složení kapela vystupuje dodnes.

Richard Krajčo

Narozen 1. června 1977 v Ostravě. Je frontman a zároveň manager kapely. Skupinu založil v počtu tří členů v roce 1993. O pět let později vyhrál konkurz na moderátora hudebního pořadu Medúza v české televizi. Stal se filmovým a divadelním hercem. V divadle Petra Bezruče obsadil hlavní roli ve hře Hamlet a byl tedy zároveň nejmladším Hamletem v dějinách českého divadla. V roce 2000 dostal cenu od Alfréda Radoka v kategorii talent roku. Roku 2001 skupině Kryštof vychází debutová deska Magnetické pole. Vidět ho lze i ve filmu Non plus ultras a Sametoví vrazi. Jeho houževnatost mu, ale nepomáhá ve vztahu s Ivou Fruhlingovou, která nechce jeho oddanost pro hudbu tolerovat. To také ovlivňuje jeho tvorbu a můžete jeho vroucný a srdcervoucí zpověď pochytit ve skladbě Jízda v protisměru z jeho čtvrtého a zároveň komerčně nejúspěšnějšího alba Rubikon.Richarda lze pochopit jako člověka, který vždy odkrývá obecenstvu tvář kdykoliv zaspívá melancholickou píseň. Hloubka jeho textů je téměř bezedná a můžete se kdykoliv položit a nechat se unášet. I ve filmu Comeback je částečný prvek opravdového Ríši.

Ukázka : https://www.youtube.com/watch?v=c_NCc5TUJK4

               https://www.youtube.com/watch?v=9GheotA2V40