ADAM LAMBERT

Povolání: Zpěvák, herec, textař
Věk: 28
Datum narození: 29. 01. 1982
Místo narození: Indianapolis, Indiana, USA

 

Adam Lambert je Americký zpěvák a herec žijící v San Diegu, Californii. V květnu 2009 skončil na 2. místě v 8. řadě soutěže American Idol. Otevřeně přiznává svou homosexuální orientaci a je tak prvním popovým zpěvákem, který i přes tuto informaci úspěšně dobývá Ameriku

Počátky kariéry
Adam začal hrát v divadle již od 10 let a pokračoval v tom až do roku 2009.

Adam po čas soutěže American Idol zpíval písně jako Black or White od Michaela Jacksona, Když slyšel tuhle verzi mentor toho týdne Smokey Robinson, což je původní zpěvák a skladatel téhle písně, dostaly se od něho Adamovi obrovské ovace. Podobné ovace sklidil Adam i s písní „Mad World“, ovšem v tomto případě mu je rozdával samotný Simon Cowell. Kvůli Cowellovým ovacím byl dokonce překročen i časový limit.
                                                                                                                                                                              Kariéra po skončení American Idol
V listopadu 2009 vydal své první album For Your Entertainment, které se umístilo na 3. příčce Billboard 200. Během prvního týdne se ve Spojených státech prodalo víc jak 198 000 kopií.

20. října 2009 Lambert přijal nabídku k natočení soundtracku Time For Miracles k filmy 2012. Tento singl se později objevil i na CD FYE.

27.února měl Adam svůj první oficiální sólo koncert v Fantasy Springs Resort Casino v Indio, Kalifornie. Po video klipu For Your Entertainment, přišel Adam s novým videoklipem a to k písni Whataya Want From Me, se kterým slaví úspěch nejen v Americe, ale i v Evropě. V téhle době je Adam na svém prvním turné nazvaném Glam national tour, které zahrnuje více než 30 zastávek po USA, poté by se měl představit také za hranicemi Ameriky, kde přesně ještě není jisté.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MHhuEKyKgeI&feature=fvst